4.7.2017 - 3. ZÁVOD MČR V PÍSKU

Seriál Mistrovstí České republiky pokračoval 1. – 2. července 2017 třetím závodem na motokárové trati v Písku. Po celý víkend panovalo na závodní trati velice slušné počasí, takže se jezdci mohli těšit na krásné závody. My jsme dorazili s naším továrním jezdcem Janem Malečkem, který startoval ve třídě ROTAX MAX junior a v této sezoně dokazuje, že je ve veliké pohodě, což ukázal i tady v Písku.

Honza jezdil od pátečních dopoledních tréninků velice rychlé časy a to také nakonec potvrdil v sobotu večer 1. místem v měřeném tréninku. Ovšem veliká vyrovnanost jezdců v této kategorii nenechávala nikoho na pochybách, že v neděli bude o vítězství veliký boj. Honza Maleček v neděli vyhrál obě dopolední finálové jízdy a odpoledne v superfinále dojel po velmi pěkném výkonu na 2. místě, těsně za vítězným Markem Mizerou. Honza si po dvou 1. místech a jednom 2. místě upevnil celkové 1. místo v seriálu MČR a ještě navýšil svůj bodový náskok na čele šampionátu.

Dařilo se i dalším jezdcům s podvozky MS KART, ve třídě MINI 60, skončil druhý Lukáš Svoboda a ve třídě ROTAX MAX zvítězil Petr Běžel a na třetím místě dojel Jiří Matějček.

Tímto bych chtěl všem jezdcům poděkovat za předvedené výkony a nyní se již připravujeme na zónu střední Evropy ROTAX, která se tentokrát pojede ne české trati v Chebu.