18.7.2017 CEE Rotax Max Challenge – Cheb, ČR

Po zahájení sezony třídy Rotax v italské Adrii a následném klání v Rakousku a Maďarsku se čtvrtý závod seriálu střední evropské zóny CEE Rotax Max Challenge konal 15.-16. července v České  republice na trati Kartarena Ypsilonka v Chebu. Účast českých jezdců byla hojná a naši kluci se v početném mezinárodním poli rozhodně neztratili.

28. Jiří Matějček - MS KART

Petr Běžel jel skvěle a s přehledem vyhrál poslední Superfinálovou jízdu. Stal se vítězem celého závodu poté, co v meřeném tréninku zajel 10. čas a v následných jízdách získal body za 5. místo v předfinále a 2. místo ve finále :-)

Parádně jezdil i Petrův mladší bratr Jakub, který byl v měřeném tréninku na 4. místě, v předfinále skončil 3. a finálovou jízdu vyhrál ! Skvělý výkon podával i v Superfinálové jízdě, kterou však nedokončil – v posledním kole zadřel motor a cílem už neprojel.

Třída ROXAX MAX Junior:

8. Jan Maleček - MS KART RACING TEAM

13. Štěpán Galáš

14. Vojtěch Kůrka

15. Marek Mizera

18. Jan Matyáš

Jan Maleček byl po třech závodech v průběžném hodnocení siriálu CEE na třetí pozici a v Chebu opět ukázal, že to rozhodně není není náhoda :-) V měřeném tréninku zajel čtvrtý čas, v předfinále skončil 2. a finále projel cílem jako 4. Bezprostředně po startu superfinálové jízdy se však dostal do hromadné kolize a spolu s dalšími dvěma jezdci vylétl z tratě. Nevzdal to, podařilo se mu káru vytáhnout a závod dokončil jako 21. Přišel tak o cenné body, které v celkovém součtu daly konečné osmé místo.

Třída ROXAX MAX DD2:

6. Jan Bednář

10. Zdeněk Ošťádal

12. Jan Filip - MS KART

15. Michal Makeš - MS KART RACING TEAM

Michal Makeš se v kategorii DD2 našel a porovnání sil v mezinárodní konkurencí jezdců v Chebu mu přineslo další cenné zkušenosti. 15. čas v měřeném tréninku a 14., 17. a 14 místo v bodovaných jízdách mu vyneslo 15. Pozici v konečném hodnocení.

Na pěkném 4. místě dojel maďarský pilot Ferenc Kancsar, který od roku 2017 startuje na podvozku MS KART.